آموزشی

راهنمای خرید بهترین پنکه سقفی بازار + معرفی دو مدل برتر سیماران

راهنمای خرید پنکه سقفی ارزان ؛ معرفی دو مدل برتر سیماران

راهنمای خرید بهترین پنکه سقفی بازار + معرفی دو مدل برتر سیماران

تصور کنید در یکی از روزهای گرم سال؛پس از یک فعالیت زیاد در محل کار ، به خانه برگشته اید.خستگی شما به حدی ایست که ترجیح می دهید خسته به اتاقتان پناه ببرید

اگر این اتاق به سیستم سرمایشی جداگانه مجهز نباشد کلافه می شوید.

در چنین حالتی،خرید بهترین پنکه سقفی می تواند راه حل مناسبی باشد
کافی الکتریک امروز قصد دارد راهنمای خرید بهترین مارک پنکه سقفی بازار ایران را مورد ارزیابی قرار دهد.

اگر به دنبال بهترین نوع پنکه بازار هستید پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در ادامه با ما همراه باشید:

خرید انواع پنکه سقفی با بهترین قیمت

خرید فن یا پنکه سقفی نسبت به سایر ابزارهای الکتریکی سرمایشی با استقبال زیادی روبروست.این فن ها توانایی تنظیم درجه ترموستات را دارند.
از همین جهت 3 تا 5 درصد در هزینه های تهویه مطبوع صرفه جویی می کنند.خرید چنین دستگاهی با بهترین قیمت در دسترس عموم است. به همین جهت می توان به خرید انواع پنکه با نگاه اقتصادی بیشتر امیدوار شد.

معرفی ساختار پنکه سقفی

اگر نگاهی دقیق به ساختار پنکه های سقفی بیاندازید متوجه سادگی در طراحی می شوید.
از نظر ظاهری با چند پره و یک موتور تک فاز خازن دار مواجه ایم.این موتور از سیم پیچ یا آرمیچر ساخته شده است.
جریان برق پس از روشن شدن پنکه از آرمیچر عبور کرده و پره را به چرخش در می آورد.ترکیبات دو سر ارمیچر به گونه ای است که با دو حلقه و یک تیغه کربن همراه است.
این تیغه نقش مهمی در هدایت و انتقال جریال الکتریسیته به سرپیچ دارد.
پس از انتقال جریال و روشن شدن پنکه ،موتور می چرخد و همزمان پره ها هم با آن می چرخند.
برخی از پنکه های سقفی سه پره دار و برخی بیشتر از سه پره دارند.این نوع پنکه‌ها ‎با دو سیم پیچ اصلی و راه انداز کمکی به کار برده می‌شود.
برای اینکه بتوان سرعت آن‌ها را کنترل کرد، از یک سیم پیچی سلف چند سر که به موتور تک فاز خازن دار متصل شده است، استفاده می‌شود.
زمانی که بخواهید پنکه آویز با سرعت زیاد کار کند، سیم پیچی سلف از مدار خارج می‌شود و موتور با ولتاژ نامی کار می‌کند. اما وقتی سرعت پنکه را کم می‌کنیم، قسمتی از سیم پیچی در درون مدار قرار می‌گیرد.
پنکه سقفی دارای درجه‌های ‎مختلف برای کنترل سرعت است. درجه به صورت یک کلید گردان بر روی دیوار و در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.
برای اینکه چرخش موتور تنظیم شود، به یک تنظیم کننده یا رگلاتور نیاز است. در این وسیله جانبی سرعت براساس مقدار جریان الکتریسته آرمیچر تنظیم می‌شود. پنکه ‎سقفی با قدرت بین 50 تا 120 وات تولید می‌شود.

مواد به کاررفته در پنکه های سقفی و پره دار

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که در ساخت پنکه از چه متریالی استفاده می کنند.فلز مرغوب در بخش بدنه و پره های پنکه به کارگرفته شده است.
در سالهای اخیر تغییراتی در این متریال برای ایجاد تنوع ایجاد شده است.مثلا پنکه های با مواد ترکیبی نظیر فلز و پلاستیک که وجود دارند.

انواع پنکه سقفی براساس کاربرد آنها

 • پنکه سقفی مناسب با محیط های باز:

یک نمونه از پنکه های آویز در محیط های با فضای باز به کار می رود. به عنوان مثال مکان هایی مثل آلاچیق ها،مکان های تفریحی ، تراس یا بالکن می تواند با این پنکه ها مجهز شود.
ماهیت خاص این پنکه ها،باعث شده تا آنها را با پوشش های مقاوم و مواد ضد زنگ بپوشانند.

 • پنکه سقفی مناسب با محیط های بسته:

در محیط های بسته ، به کارگیری ظرافت پنکه حائز اهمیت است.چراکه در محیط هایی مانند آشپزخانه یا سالن پذیرایی،سالن های انتظار،سالن های آموزشی و ورزشی به کار گرفته می شوند.

 • پنکه سقفی مناسب با محیط های آلوده (هواکش):

سومین مورد از پنکه ها را می توان به پنکه هایی تحت نام هواکش محدود کرد.سایز و اندازه آنها نسبت به پنکه های سقفی رایج کوچکتر است.
مهمترین کاربرد این پنکه ها،در محیط های با آلاینده های مضر و مواد سمی است.
شاید جالب باشد که بدانید این پنکه ها به راحتی قدرند از یک محیط هوا را فروکشیده و به سمت بیرون هدایت کنند.
پنکه های سقفی هواکش در داخل یک دریچه و به سمت هوای بیرون قرار می‌گیرند.
هواکش‌ها نسبت به پنکه‌هایی که برای خنک کردن استفاده می‌شوند، عملکرد خنک کنندگی هوا را بر عهده ندارند.

نحوه عملکرد پنکه سقفی 

کلیه پنکه ها صرف نظر از شکل یا نحوه نصب آنها طوری طراحی می شوند که با چرخش پره،هوا را جابه جا کنند.عملکرد نهایی پنکه می تواند با قابلیت هایی نظیر تایمر و ریموت کنترل از راه دور بهبود یابد.

مزیت های خرید پنکه سقفی

به طور حتم مهمترین مزیت خرید فن سقفی،نیاز به فضای محدود و کوچک است.وقتی جایی برای گذاشتن پنکه ایستاده یا رومیزی نداشته باشید این یک انتخاب ایده آل است.سایر مزایای خرید فن خنک کننده سقفی به شرح زیر است:

 • ایمنی بالا
 • نصب و راه اندازی آسان
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • مناسب برای تمام مناطق آب و هوایی

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید پنکه سقفی

 برند و گارانتی پذیری

بدون شک انتخاب از میان برند معتبر می توان د موجب رضایتمندی مشتری شود.از آنجا که شرکت های متفرقه و به نام مختلفی در بازار موجودند؛سعی کنید انتخاب خود را با وسواس بیشتر انجام داده تا اعتبار برند منجر به خرید با کیفیت شود.علاوه بر این خرید از میان برندهای مطرح نظیر سیماران دغدغه چندانی در زمینه خدمات پس از فروش و گرانتی پذیری ندارد.

 ابعاد پنکه و ارتفاع سقف

انتظار شما از خرید پنکه ، همان ابتدای کار و قبل از خرید باید روشن باشد.مثلا ارتفاع پنکه از سقف چقدر بوده و یا ابعاد پنکه با چه اندازه ای باشد.
باید توجه کنید که سقف های کاذب و نازک مناسب نصب پنکه نیست.توجه کنید ارتفاع سقف باید بیش از 2 متر باشد تا محیط برای نصب پنکه امن تر گردد.

نوع ریموت و کنترل

پنکه های معمولی از طریق کلید چرخشی ، هدایت می شوند. روی این کلید ها درجه بندی دور موتور برچسب خورده و با کمی چرخاندن می توان دور پنکه را تغییر داد.
کلید معمولی روی دیوار نصب می‌شود و برای کنترل پنکه باید پیچ آن را چرخاند.
یک نمونه دیگر از پنکه ها، دارای ریموت کنترل اند.این پنکه ها نسبتا پیشرفته تر بوده و از راه دور کنترل می شوند.

سازگاری با چهار فصل سال

لازم است قبل از خرید پنکه سقفی،به سازگاری آنها متناسب با چهار فصل سال توجه کنید.اغلب پنکه های معمولی فقط مناسب فصل تابستان هستند.

تعداد و جنس پره

تعداد پره و جنس آن نقش مهمی در باددهی پنکه خواهد داشت.پنکه از جنس فلز ، معمولا هوای خنک تری منتقل می کنند.ماندگاری این پنکه ها غالبا بالاست . از طرفی توجه کنید تا حداقل تعداد پره پنکه ، سه عدد باشد.

قدرت و سرعت گردش

قدرت و سرعت گردش هر دو از قابلیت های موتور پنکه هستند.هر چه این دو مولفه عدد بالایی را پوشش دهند پنکه توانایی خنک کردن بیشتری دارد. پنکه‌ها معمولا با توان بیش از 50 وات تولید می‌شوند.

 قیمت 

هنگام خرید پنکه سقفی مناسب توجه به هزینه آن ضروری است.از آنجا که این ابزار الکتریکی از ساختار نه چندان پیچیده ای برخورداند بنابراین قیمت آنها نیز باید معقول باشد.

نگاهی کوتاه به بهترین برندهای فروش پنکه سقفی

هنگام خرید پنکه سقفی با به سراغ برندی بروید که دوام،زیبایی ، کیفیت ساخت،مصرف برق مناسب و در نهایت قیمت مقرون به صروفه ارائه می کند. برندهای مختلف و متنوعی اعم از برند و متفرقه در بازار موجودند . در ادامه به چند مورد از بهترین مارک پنکه سقفی در بازار اشاره می کنیم:

 • سیماران
 • ناسیونال
 • اطلس
 • جنرال
 • مایا
 • فلامینگو
 • پارس خزر

سیماران؛ برند محبوب انواع پنکه در ایران

 لوازم خانگی جدید در میان مردم روز به روز ترند تر می شود. همه روزه افراد زیادی با برندهای محبوب لوازم خانگی آشنا می شوند.برند سیماران در ایران محبوب و نام آشناست.به طوریکه وقتی صحبت از خرید انواع پنکه سقفی می شود نام سیماران اولین جرقه در ذهن مخاطب است. قیمت مناسب سیماران برند موجب محبوبیت بیشتر ان شده و طرفداران خاص خود را دارد.اکنون که با راهنمای خرید بهترین پنکه سقفی آشنا شدید بد نیست با دو محصول محبوب سیماران آشنا شوید:

مشخصات ، قیمت و خرید پنکه سقفی سیماران کد 1056

سیماران پرفروش ترین پنکه سقفی خود را با پنکه سقفی مدل معرفی کرد.این محصول با توان موتور 100 واتی در وزن تقریبی 7 کیلوگرم و ابعاد 63 × 142 × 142 سانتیمتر تولید شد.سه پره فلزی با قابلیت چرخش معکوس و دو حالته دور موتور را احاطه کرده اند.پره ها قادرند 320 دور دقیقه چرخش کرده و باددهی خوبی منتقل کنند.موتور سنگین 100 درصد از مس طراحی شده و استحکام خوبی دارد.کلید این پنکه با کنترل سلفی است که 5 حالت دور موتور برای تنظیم دارد.

مشخصات،قیمت و خرید پنکه سقفی سیماران کد 1062

پنکه سقفی سیماران کد 1056 یکی از دیگر از مدلها پرفروش این برند است.این پنکه با توان 105 واتی و سایز 56 اینچی طراحی شده است.قطر موتور 260 میلمتر بوده و از جنس 100 درصد مس بادوام و مقاوم است.حداکثر سرعت گردش در آن 320 دور در دقیقه بوده و از کلید سلفی 5 حالته برای تغییر دور موتور بهره می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *