سیم و کابل لوشان

خرید اینترنتی
سیم و کابل لوشان!

شما می‌توانید بهترین سیم و کابل های لوشان را از سایت کافی الکتریک خریداری کنید.

 

قیمت سیم و کابل لوشان در کافی الکتریک بسیار مناسب است برای مشورت می‌توانید با 02632201415 تماس بگیرید.

سیم و کابل لوشان

سیم برق افشان

سیم افشان در واقع سیم های به هم پیچیده و انعطاف پذیری هستند که جنس آن از فلز مس بوده و از مقاومت الکتریکی زیادی برخوردار هستن که همین امر باعث شده که استقبال از این نوع محصول زیاد شود.

به طور دقیق تر سیم افشان عبارت است از یک سیم تک رشته که هادی آن از جنس فلز مس بوده و عایق به کار رفته در سیم افشان نیز آمیزه پلیمر PVC ( پی وی سی ) از نوع پلیمر PVC/C می باشد و استاندارد سیم افشان حکم می کند که این هادی از جنس مس باشد.

قیمت سیم افشان به دلیل نوسان در قیمت بازار جهانی مس معمولا به صورت روزانه در حال تغییر است ، در نتیجه قیمت سیم افشان با توجه به برند تولیدکننده ، جنس مغزی آلومینیومی یا مسی ، کیفیت روکش و… در بازار تعیین می شود.

 

انواع سیم افشان

سیم افشان را می توان به سه دسته (بستگی به نوع و جنس هادی دارد) تقسیم بندی شوند و تفاوت انواع سیم افشان تنها در نوع هادی آن ها است که با توجه به نیاز و موارد استفاده در قطرهای مختلف برای کاربردهای گوناگون در صنایع مختلفی تولید و عرضه می شود.

سیم افشان انواع مختلفی دارد :

اصولا سیم ها به دلیل عدم وجود روکش نهایی از ساختار های کابلی اسیب پذیر تر هستند و امکان استفاده از این محصول بدون حفاظ توصیه نمی شود و احتمال خطر و آسیب دیدن محصول , افراد و وسایل مجاور آن با انتقال دهنده جریان وجود دارد.

سیم های افشان انواع مختلفی دارند که بر حسب هادی مورد استفاده در آن ها تقسیم بندی می شوند که میتوان در ساختمان سازی , درون لوله ها , صنعت , ابزار آلات صوتی و تصویری , وسیله های الکتریکی و درون سیستم های روشنایی از این سیم بهره برد.

کاربرد سیم افشان

سیم های برق افشان معمولا در برق کشی ساختمان ، به عنوان سیم رابط در داکت های زمینی ، تابلوهای فرمان و ماشین آلات استفاده می شود و همچنین جهت استفاده در ابزارآلات تصویری و صوتی ، آلات موسیقی و صنعت هم کاربرد دارند.

سیم افشان با ولتاژ نامی 500/300 ولت برای نصب شدن در درون لوله ها و در روی گچ و همچنین قرار گرفتن درون لوله های پلاستیکی و یا خرطومی مناسب و بسیار کارآمد هستند اما سیم های افشان که دارای ولتاژ نامی 450/750 ولت هستند برای نصب شدن در داخل وسایل الکتریکی ، سیستم های روشنایی و… در محیط هایی که خشک است قرار می گیرند.

 
 

مشخصات فنی سیم افشان لوشان

استاندارد مرجع : ISIRI (607)03, IEC 60227 – 3 , VDE 0250, BS 6004

کد مشخصه استاندارد : ISIRI(607) 06 , ISIRI(607) 02

سطح ولتاژ : H05V-K300/500V ، H07V-K450/750V ، NYAF

آزمون ولتاژ متناسب : 1500 V , AC06 MM | 2000 V , AC06 MM | NYAF

ساختار سیم افشان :

هادی مس کلاس 5 مطابق با استاندارد IEC 60228 – ISIRI 3084

عایق PVC از نوع C

رنگ عایق مطابق با درخواست مشتری (آبی , قرمز , زرد , مشکی , قهوه ای , طوسی , صورتی , بنفش , سفید , سبز , زرد , نارنجی و…)

کاربرد سیم افشان :

این سیم ها برای سیم کشی داخل تاسیسات، قابل نصب در داخل کانال و لوله بوده و غیرقابل استفاده در زیر گچ می باشد.

یکی از مشخصات سیم های افشان ولتاژ نامی آن می باشد و بر این اساس میتوان سیم های افشان را به دو دوسته ی کلی تقسیم کرد :

  • سیم های افشان با ولتاژ 500/300 (ولتاژ برای تست این سیم 2000 ولت می باشد)
  • سیم های افشان با ولتاژ 750/450 (ولتاژ برای تست این سیم 2500 ولت می باشد)

کابل مفتولی چیست ؟

کابل مفتول یا نیمه افشان NYY که از به هم تاباندن چند رشته سیم مفتولی تولید شده اند و نسبت به کابل افشان از انعطاف پذیری کمتری برخوردار هستند اما هدایت جریان برق را به خوبی انجام می دهند , این نوع کابل ها به کابل خشک یا سخت هم نیز مشهور هستند.

کابل های مفتول بر اساس نوع سیم مفتول کار شده و مقاومت آن ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند , دسته اول کابل هایی با ولتاژ اسمی 300 تا 500 ولت با سطح مقطع 0.5، 0.75 و 1 میلی متر و دسته دوم کابل هایی با ولتاژ اسمی 450 تا 750 ولت با سطح مقطع بیش از 1 میلی متر

مهمترین عامل موثر در قیمت کابل مفتولی ، قیمت مس در بازار پر نوسان فعلی می باشد و همچنین قیمت کابل مفتولی به تعداد رشته ، خلوص مس ، سطح مقطع و نوع و کیفیت روکش آن نیز در بازار تعیین می شود.

یکی از مناسب ترین هادی های موجود برای ساخت کابل های نیمه افشان مفتولی مس است ، اما گاهی اوقات به دلیل قیمت این هادی یا مقاومت و سایر ویژگی ها می توان از آلومینیوم هم استفاده کرد.

کابل های مفتول بر اساس نوع سیم مفتول کار شده و مقاومت آن ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند , دسته اول کابل هایی با ولتاژ اسمی 300 تا 500 ولت با سطح مقطع 0.5، 0.75 و 1 میلی متر و دسته دوم کابل هایی با ولتاژ اسمی 450 تا 750 ولت با سطح مقطع بیش از 1 میلی متر

مشخصات فنی کابل های مفتولی

استاندارد مرجع : ISIRI (607)10 , IEC 60227

کد مشخصه استاندارد : H05VV-U300/500 V | H05VV-R300/500 V | NYY-ONYY-J

ساختار کابل نیمه افشان :

هادی مسی کلاس 1 (تک مفتولی)، 2 ( استرند شده) مطابق با استاندارد ISIRI 3084 , IEC 60228

عایق PVC از نوع C (رنگ بندی طبق در خواست)

روکش PVC از نوع ST4 (رنگ بندی طبق در خواست)

کاربرد :

این کابل ها برای نصب در داخل تاسیسات در کانال، در داخل زمین و قابل استفاده در تاسیسات الکتریکی صنعتی و پست های برق اسفاده میشوند.

جنس عایق و ساختار کابل مفتولی

جنس عایق : عایق های کابل های نصب ثابت از مشخصات الکتریکی و مکانیکی بالاتری برخوردار هستند چون این کابل ها برای شرایط سخت تر محیطی و جریانی قرار میگیرند.

ساختار پوشش ها : در کابل های مفتولی روی عایق ها لایه ای میانی به عنوان فیلر قراردارد که این لایه وظیفه در بر گرفتن رشته های عایق شده را به عهده دارد و روی این لایه روکشی اکسترود میشود.

سطح ولتاژ : عموما این کابل ها با سطح ولتاژی ششصد تا هزار ولت برای مصارف عادی صنعت استفاده میشود . در حالی که عموما کابل های افشان مصرفی در محدوده 450 تا 750 ولت طراحی و ساخته میشوند.

 

کاربرد کابل های مفتول

سیم مفتول لوشان که به نام های سیم غیر قابل انعطاف ، سیم نصب ثابت و یا سیم خشک نیز شناخته می شود بطور عمده برای استفاده در سیم کشی داخلی تابلوها و توزیع کننده های برق مناسب است , همچنین به کارگیری سیم مفتولی ( سیم غیر قابل انعطاف ، سیم نصب ثابت یا سیم خشک ) در داخل لوله ها و زیر گچ مجاز است , البته سیم های نصب ثابت با هادی تابیده منظم را می توان به عنوان اتصالات تابلوهای کنترل ، در ساخت دسته سیم و نیز الکترونیک صنعتی به کار برد.

مزایای کابل های مفتولی

کابل مفتولی لوشان در صورتی که با گالوانیزه گرم تهیه شده باشد بسیار سازگار است و برای تمامی مناطق جغرافیایی و شرایط آب و هوایی مناسب است.

در برابر نم و هوای مرطوب مقاوم است و زنگ زدگی پایینی دارد.

نسبت به ساییدگی و پیچیده شدن مقاوم است.

از نظر اقتصادی به صرفه و مناسب است.

سطحی صاف دارد و عمر مفید آن بالاست و می تواند در آب و هوای خوب و خوش حدود 70 سال عمر کنند.

فروش ویژه انواع سیم و کابل در کافی الکتریک

سیم و کابل لوشان با ارائه سیم و کابل های افشان ، مسی ،شیلددار و آلومینیومی با بهترین کیفیت و عالی ترین قیمت ، تمام محصولات خود را با اعطای نمایندگی ویژه به کافی الکتریک در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است .

شرکت سيم و کابل لياء قزوين (لوشان) , دارنده سیستم یکپارچه مدیریت IMS , مطابق با استاندارد ISO 9001:2015 , OHSAS 18001:2007 , ISO 14001:2015 با ایجاد گسترش فرهنگ کیفیت در تمامی سطوح تشکیلاتی از طریق انجام اقداماتی محصولاتی مطابق با خواست مشتریان و سایر طرف های ذینفع را تولید می نماید.

گرايش خط مشی کيفيت شرکت لوشان  بر اين استوار است که در عرصه فعاليت ها از طريق فرآيند بهبود مستمر به بالاترين درجه کيفيت و با رضايت کامل مشتری نائل شود.