آموزشی, عمومی

آشنایی با انواع سیم و کابل

سیم و کابل لوشان یکی از برندهای معتبر و با کیفیت در زمینه ی تولید و عرضه سیم و کابل برق در ایران است. این شرکت با دارا بودن گواهینامه های استاندارد ملی ایران، استاندارد اروپا (CE)، استاندارد آلمان (VDE) و استاندارد ISO 9001:2015، تضمین کننده ی کیفیت محصولات خود است .

 • سیم و کابل لوشان دارای انواع مختلفی است که برای کاربردهای گوناگون مناسب هستند. برخی از این انواع عبارتند از:

سیم و کابل فشار ضعیف: این نوع سیم و کابل برای تأمین برق فشار ضعیف در ساختمانها، صنایع، مزارع، خطوط نقل و انتقال و … به کار میروند. این سیم و کابلها دارای روکش پلاستیک یا PVC هستند و مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، سایش، شعله و جرقه هستند .

 • سیم و کابل فشار متوسط: این نوع سیم و کابل برای تأمین برق فشار متوسط در شبکه های توزیع برق، پستهای فشار قوی، نیروگاهها، صنایع سنگین و … به کار میروند. این سیم و کابلها دارای روکش XLPE یا Cross Linked Polyethylene هستند و مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، شکستگی، خوردگی و جرقه هستند .
 • سیم و کابل فشار قوی: این نوع سیم و کابل برای تأمین برق فشار قوی در خطوط انتقال برق، پستهای فشار قوی، نيروگاههاي هيدروالكتريكي، نيروگاه هاي حرارتي و … به کار میروند. این سیم و کابلها دارای روکش XLPE چند لایه هستند و مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، فشار، خوردگي و جرقه هستند .
 • سیم و کابل خود نگه دار: این نوع سیم و کابل برای تأمین برق در مناطق دورافتاده یا با شبکه برق ضعیف به کار میروند. این سیم و کابلها دارای سیم های فولادی یا آلومینیومی هستند که به عنوان حامل و رسانا عمل میکنند. این سیم و کابلها دارای روکش XLPE یا PVC هستند و مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، باد، برف و جرقه هستند .
 • سیم و کابل خاص: این نوع سیم و کابل برای کاربردهای خاص مانند سیم و کابل ضد حریق، سیم و کابل ضد انفجار، سیم و کابل ضد اشعه X، سیم و کابل ضد الکترومغناطیس و … به کار میروند. این سیم و کابلها دارای روکشهای مختلف با خصوصیات مناسب برای هر کاربرد هستند .
 • سیمهای مفتولی: این نوع سیمها از تعدادی رشته مس یا آلومینیوم تشکیل شدهاند که با هم پیچیده شده اند. این سیمها دارای قطر و مقطع مختلف هستند و برای انتقال برق در فشار ضعیف و متوسط به کار میروند. این سیمها دارای روکش PVC یا XLPE هستند و مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، شعله و جرقه هستند .
 • سیم بند تخت (نایلون): این نوع سیم ها از چند رشته مس یا آلومینیوم تشکیل شدهاند که در کنار هم قرار گرفته و با روکش PVC پوشانده شده اند. این سیمها دارای شکل تخت هستند و برای انتقال برق در فشار ضعیف به کار میروند. این سیم ها دارای خصوصيات ضد حريق، ضد حشرات، ضد قارچ و ضد رطوبت هستند .
 • سیم های افشان: این نوع سیم ها از چند رشته مس یا آلومینیوم تشکیل شدهاند که با روکش PVC چند لایه پوشانده شده اند. این سیمها دارای شکل گرد هستند و برای انتقال برق در فشار ضعیف به کار میروند. این سیمها دارای خصوصيات ضد حريق، ضد حشرات، ضد قارچ و ضد رطوبت هستند .
 • کابلهای کواکسیال: این نوع کابلها از چند لایه تشکیل شده اند که در مرکز آن یک رشته مس گرد قرار دارد. بین رشته مس و روکش خارجي، يك لايه عايق و يك لايه شيلدينگ قرار دارد. اين كابل ها براي انتقال سيگنال هاي صوتي، تصويري، داده و فركانس به كار مي رود. اين كابل ها داراي خصوصيات ضد نويز، ضد تداخل و ضد خوردگی هستند .
 • کابل افشان ۲، ۳، ۴ و ۵ رشته: این نوع کابلها از چند رشته مس یا آلومینیوم تشکیل شده اند که با روکش PVC چند لایه پوشانده شدهاند. تعداد رشتهها بستگی به نوع کاربرد دارد. این کابلها برای انتقال برق در فشار ضعیف به کار میروند. این کابلها دارای خصوصيات ضد حريق، ضد حشرات، ضد قارچ و ضد رطوبت هستند .
 • کابلهای مخابراتی: این نوع کابلها از چند رشته مس یا فیبر نوری تشکیل شده اند که با روکش PVC چند لایه پوشانده شدهاند. این کابلها برای انتقال سیگنالهای صوتی، تصویری، داده و فرکانس به کار میروند. این کابلها دارای خصوصيات ضد نويز، ضد تداخل و ضد خورديگي هستند

سیم و کابل لوشان مجله

 • سیم و کابل لوشان با داشتن تجربهای بیش از 30 ساله در زمینه ی تولید و عرضه سیم و کابل برق، یکی از پیشروان این صنعت در ایران است. این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، ماشین آلات مدرن، مواد اولیه با کیفیت و نیروهای متخصص، محصولات با استانداردهای بین المللی را به بازار عرضه میکند .
 • سیم و کابل لوشان با داشتن شعار “برق را بهتر رسانید”، هدف خود را تأمین نور، گرما، انرژي و زيبايي براي همه ي ايرانيان قرار داده است. این شرکت با توجه به نظرات و نيازهای مشتريان خود، محصولات جديد و مناسب را طراحي و توليد مي كند .
 • سیم و کابل لوشان با داشتن گسترده ترین شبکه فروش در سطح کشور، قادر است تأمین کننده ي اصلي نيازهای صنعت برق در ایران باشد. این شرکت با ارائه خدمات پس از فروش مناسب، تضمین کننده ي رضایت مشتريان خود است .
 • کافی الکتریک یکی از نمایندگان رسمی شرکت لوشان در ایران است و به صورت کامل تمامی محصولات لوشان را دارد. شما میتوانید از طریق سایت کافی الکتریک، انواع سیم و کابل فشار ضعیف، فشار متوسط، فشار قوی، خود نگه دار و خاص را با کیفیت بالا و گارانتی معتبر خریداری کنید.
 • کافی الکتریک با داشتن قیمتهای رقابتی و مناسب، ارائه دهنده ی بهترین پیشنهادات خرید در بازار است. شما میتوانید با مقایسه قیمت های سایت کافی الکتریک با سایر فروشگاه های اینترنتی، از تفاوت قابل توجه آنها مطلع شوید. همچنین، سایت کافی الکتریک از طریق تخفیف ها و جشنواره های مختلف، فرصتهای استثنایی برای خرید با قیمت عالی را به شما میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *